Με νίκη ολοκλήρωσε την πορεία της στο Main Round του Futsal EURO U-19, η Εθνική Σάλας U-19 επικρατώντας 11-3 της αντίστοιχης του Αζερμπαϊτζάν στο Sports Hall Pecara της Βοσνίας. Η Εθνική Ομάδα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και προηγήθηκε με 7-0 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης και το τελικό σκορ έκλεισε στο 11-3 υπέρ του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.

Τα γκολ που χάρισαν την πρώτη νίκη της Εθνικής Ομάδας στο Μain Round σημείωσαν ο Γρηγοράκος (4′, 13′), ο Κουντάρδας (7′, 28′), ο Παυλίδης (8′), ο Παπαδόπουλος (15′), ο Τσέλιος (18′, 24′, 28′), ο Αδαμόπουλος (20′) και ο Γερογιάννης (21′). Τα γκολ για τους Αζέρους σημείωσαν ο Μαμαντλί στο 27′,ο Αμπάσοφ στο 30′ και ο Χαμνταλί στο 39′.

Η γαλανόλευκη ξεκίνησε με τους: Βλασταρά, Παπαδόπουλο, Αδαμόπουλο, Γρηγοράκο και Παυλίδη ενώ στο παιχνίδι αγωνίστηκαν οι Κωστάκης, Κουνταρδάς, Τσέλιος, Κοκκινίδης, Γερογιάννης και Στυλιανόπουλος.