Την 9η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League πανηγύρισε η ΑΕΚ, φτάνοντας τους 27 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα, εκμεταλλευόμενη και την απώλεια βαθμών του Δούκα, ο οποίος είναι στο -2, αλλά έχει ματς λιγότερο. Η Ένωση επιβλήθηκε 8-1 της Σαλαμίνας στο κλειστό του Καματερού.

Η Αθήνα ’90 υποχρέωσε τον Δούκα στην πρώτη του φετινή απώλεια στο πρωτάθλημα, με τις δύο ομάδες να έρχονται 3-3 στο κλασικό ντέρμπι της ελληνικής σάλας στο κλειστό του ΔΑΪΣ. Οι γηπεδούχοι έχουν 25 βαθμούς και είναι στο -2 από τον Δικέφαλο, αλλά έχουν και ματς λιγότερο. Όσο για το καλτσέτο, έφτασε τους 18 βαθμούς και βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο.

Τους 19 βαθμούς έφτασε ο Παναθηναϊκός, μετά το 7-2 απέναντι στην Υπεροχή Τρικάλων στο κλειστό του Μετς για την 11η αγωνιστική. Στους τρεις βαθμούς έμειναν οι Θεσσαλοί που δίνουν μάχη για την παραμονή στα μεγάλα σαλόνια.

Σπουδαίο διπλό με 4-2 πανηγύρισε το Νέο Ικόνιο στην Αγία Παρασκευή απέναντι στον Πήγασο για την 11η αγωνιστική και έφτασε τους 18 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους δέκα.

Η ΑΕΛ ηττήθηκε με 3-1 από την Κόμπρα στο κλειστό του Αγίου Θωμά, η οποία έπαιξε καλύτερα, είχε την ουσία και πανηγύρισε ένα σπουδαίο τρίποντο. Η ΑΕΛ έμεινε στους επτά πόντους έπειτα από 11 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, ενώ τους διπλάσιους έχει η ομάδα του Βύρωνα.

Στο παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα, η νεοφώτιστη και ουραγός με τρεις βαθμούς, Λαμία, υποδέχθηκε στο Χαλκιοπούλειο τον Ερμή Ζωγράφου, ο οποίος ήταν καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο και επιβλήθηκε με 11-5, φτάνοντας τους 19 πόντους. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-2 στο πρώτο μέρος, για να ακολουθήσουν εννέα αναπάντητα γκολ της ομάδας από τα Ιλίσια.